Каблук в історії моди

Історія жіночого взуття сповнена відкриттів та драматичних поворотів. Це може здатися перебільшенням, але лише з першого погляду. Взуття, як і одяг – це не лише данина моді, а й психологія доби. Чи варто говорити, що такий ефектний атрибут жіночого гардеробу, як каблук, зазнав різних трансформацій у своєму становленні.

Високий підбор – це ціле мистецтво і навіть більше, це ціла філософія. Образ жінки на підборах вже не одне століття є символом свободи, впевненості, внутрішньої сили та, звичайно ж, грації та краси.

Жінка на підборах починає говорити про себе вже здалеку, насамперед своїм силуетом і ходою. Так, розмір каблука набуває не тільки естетичного та модного значення, а й психологічного та соціального виміру. Цей символізм міцно увійшов до тями людей, причому і чоловіків, і жінок у рівній мірі.

Така елегантна символічність високих підборів має довгу історію, яка рясніє відомими іменами їхніх шанувальниць і шанувальників. Однак ім’я творця, який вперше винайшов підбор, історія моди не зберегла. Відомо лише, що своїм корінням історія каблука сягає в благодатний грунт Стародавнього Єгипту, численні фрески якого дають підставу вважати, що каблук був відомий ще до нашої ери. Давньогрецька мода також мала у своєму арсеналі взуття на пагорбах. Її використовували актори театру, щоби збільшити своє зростання на сцені. У Давньому Римі підбори вважалися атрибутом дівчат легкої поведінки. Східна мода, зокрема мода Китаю та Японії, споконвіку вдавалася до переваг взуття на високих платформах. Щоправда, основною перевагою подібного взуття вважалося її незручність, яка стискала жінку в рухах і запобігала падінню вдач!

Каблук не загубився і у темні віки. Середньовіччя знайшло застосування взуття на височини: дощечки, що прикріплюються до підошви і піднімають над землею їхнього власника, дозволяли уникати швидкого забруднення взуття і продовжували термін служби. Якщо в Середні віки взуття на підборах використовувалося більшою мірою в суто практичних цілях, то в епоху Ренесансу його звели в естетичний ранг, якому намагалося відповідати весь привілейований стан. Саме в цей час починається історія відомого нам підбора.

Родоначальницею каблука з усім його естетизмом є Франція, а саме Катерина Медічі, яка дуже мініатюрна жінка, замовила для свого гардероба туфлі на підборах. Так, 1533 став знаковим в історії каблука. Тоді це була новинка, зрозуміла не кожному. Але вже до кінця XVII століття туфлі на підборах стали носити майже всі жінки при дворі. Іноді пристрасть до підборів виливалася в оригінальні явища. Наприклад, у 1680 р.р. каблуки на жіночих туфлях досягли небувалої висоти, внаслідок чого ходити на них можна було лише за допомогою тростини або з супроводом кавалера. Кінець XVIII століття і відбулася тоді Французька революція змінили багато в суспільстві, у тому числі і ставлення до підборів, які відійшли на другий план, поступаючись першістю простого низького взуття. Проте вже 1814 року високий каблук взяв реванш і не залишав жіночий гардероб.

ХХ століття продовжило писати історію каблука: у 50-х роках. з’явився знаменитий каблук-шпилька, перевернувши світ моди. На сьогоднішній день мода пропонує жінкам величезний вибір красивого та зручного взуття, але туфлі на високих підборах залишаються невід’ємною та найвитонченішою частиною жіночого гардеробу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Shop
Sidebar
0 Wishlist
0 Cart